Haber

Filistin Kızılayı, Kudüs Hastanesi’ndeki tahliyenin görüntülerini paylaştı

Filistin Kızılayı, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Kudüs Hastanesi’nden yaralı, hasta ve yerinden edilmiş Filistinlilerin tahliyesine ilişkin güçlü bir fotoğraf yayınladı.

Kudüs Hastanesi’ndeki hastalar ve buraya sığınan yerinden edilmiş Filistinliler, İsrail’in tank ve zırhlı araçlarının etrafa konuşlanması ve İsrailli keskin nişancıların zaman zaman ateş açması nedeniyle 13 Kasım’da mekanı terk etmek zorunda kaldı.

Filistin Kızılayı, Kudüs Hastanesi’ndeki hastaların tahliyesi ve oraya sığınan Filistinlilerin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

“Gazze’deki Kudüs Hastanesi’nden güneye doğru saatlerce yürüyerek ilerleyen binlerce insan ve onlarca hastanın tahliye yolculuğunda şok anlar yaşandı.” Sözleriyle paylaşılan görüntülerde çok sayıda Filistinlinin İsrail saldırılarıyla harabeye dönen bir sokakta ilerlemeye çalıştığı görülüyor.

İsrail saldırısında yıkılan bazı binaların molozlarının yolu kapattığı, hastaneden tahliye edilen Filistinlilerin bu yıkıntıları aşmak zorunda kaldığı kameralara yansıdı.

Durumu ağır olan hastalar sedyelerle taşınırken, tahliye edilenlerin çoğunluğunun kadın ve çocuklardan oluştuğu dikkat çekti.

Tahliye edilen Filistinlilerin yanlarına alabilecekleri az sayıda eşyayla bölgeyi harabelerin arasında terk ettikleri görülüyor.

Görüntüde cadde çevresindeki binalarda görülen hasar, İsrail’in bölgeye yönelik saldırılarının ciddiyetini de ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu